Paramos projektų ataskaitos nuo šiol – tik internetu

Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) investicinių priemonių dalyviai nuo šiol visas projekto įgyvendinimo ataskaitas turi teikti elektroniniu formatu per informacinę sistemą ŽŪMIS. Šis reikalavimas numatytas pakoreguotose KPP administravimo taisyklės.
Ataskaitos – ir projekto priežiūros laikotarpiu

Investicinių KPP priemonių dalyviai, baigę įgyvendinti projektus, Nacionalinei mokėjimo agentūrai (NMA) turi pateikti galutinę projekto įgyvendinimo ataskaitą, o visą projekto priežiūros laikotarpį kasmet iki balandžio 30 d. pristatyti ir užbaigto projekto metines ataskaitas.

„Metines projekto priežiūros ataskaitas teikia investicinius projektus įgyvendinantys paramos gavėjai, kurie yra įsipareigoję mažiausiai penkerius metus nuo galutinio lėšų išmokėjimo nekeisti remiamos veiklos pobūdžio, projekto įgyvendinimo reikalavimų ir nuosavybės formos, neparduoti ir kitaip neperduoti kitam asmeniui paramos lėšomis įgytos nuosavybės, nenutraukti projekto veiklos, nekeisti projekto įgyvendinimo vietos“, – aiškina NMA Antrojo projektų vertinimo ir administravimo vedėja Genovaitė Beniulienė.

Ji paramos gavėjams primena, kad vertinant metines ataskaitas tikrinama, ar tinkamai buvo laikomasi visų prisiimtų įsipareigojimų, o nustačius neatitikimų gali būti taikomos sankcijos. „Reikėtų nepamiršti, kad nustačius, jog projekto priežiūros laikotarpiu būta pažeidimų ar neatitikimų, sankcijos gali būti taikomos ir priežiūros laikotarpiui pasibaigus“, – pabrėžia G. Beniulienė.

Pokyčiai – paramos gavėjų patogumui

Projekto ataskaitas ir kitus prie jų pridedamus susijusius dokumentus nuo š. m. lapkričio privaloma teikti elektroniniu formatu informacinėje sistemoje ŽŪMIS adresu www.zumis.lt įkeliant popierinių dokumentų (originalų) skenuotą kopiją. Dokumentus elektroniniu formatu būtina pateikti ne vėliau kaip iki paramos sutartyje numatyto projekto ataskaitos pateikimo termino 24 valandos.

Elektroninis dokumentų teikimas turi daug pranašumų. Norint juos pristatyti pakanka kelių mygtukų paspaudimų, taip taupant paramos gavėjų ir pareiškėjų laiką, nereikia spausdinti dokumentų, pasirašyti jų kopijų. Be projekto ataskaitų, per ŽŪMIS galima pateikti mokėjimo prašymus, paramos paraiškas pagal kai kurias KPP priemones.

Teikiant dokumentus elektroniniu būdu, sistema automatiškai užpildo kai kuriuos duomenis, praneša apie klaidas. Pavyzdžiui, pildant elektroninę paraiškos formą klaidingai suvedus informaciją arba nepateikus būtinų dokumentų, pareiškėjas informuojamas apie klaidą ir paraiškos negali pateikti, kol klaida nebus ištaisyta.

Kad klientams ir dokumentus administruojantiems darbuotojams būtų patogu, NMA į elektroninę erdvę siekia perkelti kuo daugiau paslaugų.

Daugiau informacijos – www.nma.lt, www.zumis.lt.
Sužinok naujienas apie paramą pirmas – prisijunk www.facebook.com/nacionalinemokejimoagentura.


Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.221.136.62.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

LRT eteryje atgimsta kultinė „Klausimėlio“ laida

Į LRT televizijos eterį nuo naujojo sezono grįžta legendinė, nacionalinio transliuotojo prekės ženklu tapusi laida „Klausimėlis“.

Ilona Balsytė laidoje „Gyvenimas“ – apie santykius su vyru, vaikais ir lemtingą vaidmenį, uždariusį duris į televiziją

Žiūrovų mylimą aktorę Iloną Balsytę šiandien išvysti scenoje – retenybė. Per savo gyvenimą sukūrusi ne vieną dešimtį įsimintiniausi...