Draudžiama skleisti mėšlą ir srutas

Nacionalinė mokėjimo agentūros (NMA) Kontrolės departamento darbuotojai šiuo metu tikrina, ar Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonių dalyviai laikosi tręšimo sąlygų ir terminų. Primenama, kad šiemet nuo kalendorinės žiemos pradžios, t.y. gruodžio 1 d., laukuose draudžiama skleisti mėšlą ir srutas. Taip siekiama apsaugoti upes, ežerus, jūras bei kitus vandens telkinius nuo taršos nitratais iš žemės ūkio šaltinių. Draudimas skleisti mėšlą ir srutas šaltuoju metų laiku galioja visose Europos Sąjungos šalyse.
 
Pernai mėšlo ir srutų skleidimo nuostatomis papildyta kompleksinės paramos reikalavimų Žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimų ir trąšų bei augalų apsaugos produktų naudojimo reikalavimų dalis.  Patikros vietoje metu nustačius šių nuostatų nesilaikymą, fiksuojamas ne tik kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimas bet ir pagrindinių KPP reikalavimų nesilaikymas. Paramos gavėjui taikoma sankcija – pagal atitinkamą KPP priemonę jam skirtos paramos dydis mažinamas 1 proc.
 
Vadovaujantis Sankcijų už kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimą metodika, mėšlo ar srutų paskleidimas po nustatyto termino prilygsta sunkiam, didelio masto ir nepastovios poveikio trukmės pažeidimui. Nors jis nėra traktuojamas kaip tyčinis, tyčiniam gali būti priskirtas pakartotinis pažeidimas.
 
Sankcijos už pakartotinį pažeidimą dydžiui pasiekus 15 proc., paramos gavėjas informuojamas, kad dar kartą nustačius pažeidimą, šis bus laikomas tyčiniu, o paramos gavėjui bus pritaikyta tris kartus didesnė sankcija (apskaičiuojama dauginant ankstesniais metais taikytos sankcijos dydį iš trijų).
 
Apie piktnaudžiavimo ES ir valstybės parama žemės ūkiui, neskaidrias NMA darbuotojų veiklas ar kitų atstovų bandymus daryti įtaką paramos administravimui galima informuoti „Pasitikėjimo linijos“ tel. (8 5) 260 7901 arba užpildant specialią lentelę NMA interneto svetainėje.
 
Daugiau informacijos – www.nma.lt, zum.lrv.lt.
Sužinok naujienas apie paramą pirmas – prisijunk www.facebook.com/nacionalinemokejimoagentura

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.221.136.62.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

LRT eteryje atgimsta kultinė „Klausimėlio“ laida

Į LRT televizijos eterį nuo naujojo sezono grįžta legendinė, nacionalinio transliuotojo prekės ženklu tapusi laida „Klausimėlis“.

Ilona Balsytė laidoje „Gyvenimas“ – apie santykius su vyru, vaikais ir lemtingą vaidmenį, uždariusį duris į televiziją

Žiūrovų mylimą aktorę Iloną Balsytę šiandien išvysti scenoje – retenybė. Per savo gyvenimą sukūrusi ne vieną dešimtį įsimintiniausi...