Būtina pranešti apie pasikeitusias kontrolinių žemės sklypų (KŽS) ribas

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) atkreipia Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) su plotu susijusių priemonių dalyvių bei tiesiogines išmokas gaunančių ūkininkų dėmesį, kad nepamirštų informuoti apie pasikeitusias kontrolinių žemė ūkio sklypų (KŽS) ribas. Ūkininkai, kurie, pasibaigus 2015 metų žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimui, netinkamus paramai skirti plotus pertvarkė į tinkamus, iki š. m. gruodžio 1 dienos privalo apie tai informuoti Žemės ūkio ir kaimo verslo informacijos centrą.

„Jei pasibaigus einamųjų metų deklaravimui pareiškėjai pakeitė KŽS ribas, t. y. išnaikino piktžoles, iškirto medžius, išrovė kelmus ir išvežė nupjautus medžius bei jų liekanas, sutvarkė akmenų krūvas ar kitaip sutvarkė paramai netinkamus plotus, jie turėtų iš anksto pranešti apie šiuos pasikeitimus“, – aiškina NMA Žemės ūkio paramos departamento vyr. specialistė Sigutė Stakvilevičienė.
2016 m. į išmokas už tinkamus paramai tapusius plotus galės pretenduoti tik patikslinę KŽS ribas pareiškėjai.
Informuoti apie pasikeitimus – internetu
 
KŽS pasikeitimai turėtų būti nurodyti elektroniniu būdu išankstinių KŽS ribų aprašymų modulyje. Taip pat šiame modulyje turi būti aprašytas ir netinkamų paramai plotų atsiradimas, pvz., pastatytas naujas pastatas, iškastas tvenkinys ir kt.
Aprašyti KŽS ribų pasikeitimus elektroniniu būdu gali pats pareiškėjas savarankiškai (prisijungęs per e-valdžios vartus) arba padedamas seniūnijos ar konsultavimo biuro darbuotojo. Tai privalu padaryti iki š. m. gruodžio 1 d.
Laiku informuoti apie pasikeitusias KŽS ribas raginami ir KPP priemonių „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“, „Ekologinis ūkininkavimas“, „Su Natura 2000 ir Vandens pagrindų direktyva susijusios išmokos“,  „Išmokos už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitokių specifinių kliūčių“ dalyviai.
 
Daugiau informacijos www.nma.lt
Sužinok naujienas apie paramą pirmas – prisijunk www.facebook.com/nacionalinemokejimoagentura.
 
 

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.221.136.62.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

LRT eteryje atgimsta kultinė „Klausimėlio“ laida

Į LRT televizijos eterį nuo naujojo sezono grįžta legendinė, nacionalinio transliuotojo prekės ženklu tapusi laida „Klausimėlis“.

Ilona Balsytė laidoje „Gyvenimas“ – apie santykius su vyru, vaikais ir lemtingą vaidmenį, uždariusį duris į televiziją

Žiūrovų mylimą aktorę Iloną Balsytę šiandien išvysti scenoje – retenybė. Per savo gyvenimą sukūrusi ne vieną dešimtį įsimintiniausi...