Darbiečiai: suaugusiųjų švietimui – dar 1,7 mln. eurų

1,7 mln. eurų – tiek per ateinančius metus bus papildomai skirta suaugusiųjų švietimui. Šią gerą žinią susitikę su Trečiojo amžiaus universiteto vadovais bei studentais atnešė darbietė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Vytautas Gapšys, Valdas Skarbalius, Artūras Paulauskas, teisingumo viceministras Giedrius Mozūraitis ir Darbo partijos atsakingoji sekretorė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.
 
Pagrindinės problemos, su kuriomis susiduria neformalusis suaugusiųjų švietimas, – finansavimo trūkumas, patalpų stygius. Darbo partijos deleguota ministrė A. Pitrėnienė nuogąstaujančius skubėjo nuraminti – ministerija padės tiek, kiek galės, o šalies biudžete jau numatyta daugiau lėšų ir suaugusiųjų ugdymui.
 
„Norime visiems suaugusiems sudaryti sąlygas įgyti naujų žinių ir kompetencijų, kurios praturtintų asmeninį gyvenimą ir padėtų profesinėje veikloje. Mokymosi visą gyvenimą galimybės labai svarbios tiek atskiro žmogaus savirealizacijai, tiek valstybės mastu.  Svarbu pasiekti tokį suaugusiųjų švietimo lygį, kad mokymasis taptų natūraliu reiškiniu ir geriausia nedarbo prevencijos priemone – mokantis galima lanksčiau reaguoti į darbo rinkos pokyčius“, – sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.
 
Ministrės patvirtintoje neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų finansavimo metodikoje numatoma, kaip bus finansuojamas suaugusiųjų švietimas valstybės ir savivaldybės lėšomis.
 
„Mes privalome užtikrinti, kad suaugusiųjų švietimui būtų skiriama pakankamai lėšų. Ypatingą dėmesį turime skirti regionams, kuriuose, pripažinkime, situacija sudėtingesnė. Galime pasidžiaugti, kad šiais metais jiems finansavimas jau numatytas“, –  teigia V. Gapšys.
 
Šiemet apie 290 tūkst. eurų iš valstybės biudžeto konkurso būdu bus skirta suaugusiųjų neformaliojo švietimo programoms, į šį finansavimą gali pretenduoti ir Trečiojo amžiaus universitetai. Iki kitų metų pabaigos iš ES paramos planuojama skirti per 1,7 mln. eurų suaugusiųjų bendrųjų kompetencijų plėtrai. Iš šių lėšų numatyta finansuoti ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo programas vykdomas regionuose.
 
Darbiečiai praėjusią savaitę taip pat aplankė Vilniaus „Židinio“ suaugusiųjų ir Antakalnio gimnazijas, kur su mokyklų kolektyvais ir mokiniais aptarė pagrindines švietimo problemas, pristatė nuveiktus darbus bei ateities planus.
 
Nuo šių metų Darbo partijos pastangomis padidinti pedagogų ir ikimokyklinio ugdymo specialistų atlyginimai. Bet tai dar ne pabaiga. Svarbiausias partijos tikslas – padaryti viską, kad švietimo srities darbuotojų atlyginimai nuolat didėtų.

Griežtai draudžiama Plungiškis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Plungiškis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Plungiškis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.221.76.68.

Rašyti

Portalo Plungiškis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Plunge@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Susisiekimo ministras: regioninių kelių priežiūros įmonių reforma – finišo tiesiojoje

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis šiandien su Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) direktoriumi Egidijumi ...

Dar daugiau vaikų galės lankyti vaikų dienos centrus

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiais metais papildomai finansuos 36 naujai įsteigtų centrų veiklas ir toliau finansuos 249-ių anksčia...